MARMARA ACTIVE

2009-2010

2009 un sonlarında sosyal medya kanallarının faydalı kullanımı amacıyla etkinlik duyuru grubu olarak kuruldu.  İlk duyurusunu yayımladığı 25 Kasım 2009’dan bu güne yaklaşık % 70 ‘i Marmara Üniversitesi bünyesindeki etkinlikler olan ”367’’ etkinlik ve organizasyon duyurdu. Yerel etkinlik duyurularının yanı sıra “Marmara Active” olarak Marmara Üniversitesi’nde çeşitli eğitim seminerleri, söyleşiler, kapsamlı gezi ve eğlence organizasyonları yapıldı, part-time iş ilanları ve indirimli eğitim fırsatları ile grup üyelerine değer yaratmak amaçlandı.

Marmara Active Logo

Gelişim sürecimizi ve etkinliklerimizi Facebook sayfamızdan da görebilirsiniz: Marmara Active Facebook Sayfası


2011-2012  

Yerel Etkinlik Duyuru Grubundan Kapsamlı Bir Eğitim ve Gençlik Dergisine Geçiş 

2011’de organizasyonel yapısını daha da büyüten ve vizyonunu genişleten Marmara Active, Eğitim ve Gençlik Dergisi olarak boy gösterdi. Bu girişime; röportaj ekibinden yazı işlerine, editörlerinden grafik tasarımına, dergi tecrübesi olmayan bir ekip tarafından başlandı ve gösterilen özveriyle tüm süreçler profesyonelce yönetildi.


Künye

Marmara Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Kulübü adına
Marmara Active Sorumlu İmtiyaz Sahibi: Ömer EKMEN (Etkinlik Yöneticisi ve Reklam Koordinatörü)
Genel Yayın Yönetmeni
: E. Ömer KOÇAK
Sanat Yönetmeni: Yelda VARER
Multimedya EditörüSalih ALTUN
Yazı İşleri: Alper Yasin BOĞATEKİN, Ersel HOŞGELEN
Röportaj ve Araştırma: Güven ATATEPE, İpek KOÇ, Nuri GÖKTEPE, Yasin ÇOYGAR, Cansev ERDEMİR
Mizah Editörü: Bahadır UÇAN, Esat GAZAN
Fotoğraf: Naim SALMAN, Faruk ERGÜN
Yazı ve Araştırma: Rüstem Sevim, Cihan Yıldırım, Ahmed Ekmen, Safa Alışak, Gökhan Öztürk, Hüseyin Güngör, Meltem Yıldırım, Büşra Sürel, Nükte Eksen, Nüket Durmaz, Ela Yıldırım, Ümit Bilbay, Ali Rıza Sapmaz, Kamil Puhur, Emrah Uysal …
Danışman: Çağatay KAYHAN (Perakende Çağı) , Ardan ERGÜVEN (M.Ü. GSF)

Marmara Active | Şubat Sayısı

İlk sayısı Şubat 15’te değişim ve inovasyon ana temasıyla yayımlandı. Türkiye’nin ilk marka danışmanı ünvanına sahip, Markam Danışmanlık Şirketi Kurucu Ortağı  Güven BORÇA, güzel kişiliği ile yeni nesilin takipçisi olduğu Hayko Cepkin, İBS Türkiye Genel Müdürü Yeliz KUM, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Emin Arat ve Prof.Dr.Hamza Kandur gibi isimlerle dolu dolu bir içerik sunuldu.

• Basılı ve e-dergi olarak yayımlanan Marmara Active ‘in şubat sayısını görmek için tıklayınız. Şubat sayısını buradan indirebilirsiniz. Keyifli Okumalar.

Marmara Active | Nisan Sayısı

Değişim ve inovasyon temalı ilk sayının devamında, girişimciliğe değinmek ve bu konudaki tecrübelerini aktarması üzerine Baybars Altuntaş ile ”Sıfırdan Patron Olmak” röportajı gerçekleştirildi. Oldukça keyifli geçen röportajın ayrıntılarına derginin nisan sayısından ulaşılabiliyor. Girişimciliğin bir başka örneğini  sunan Ömer EKİNCİ ‘yle ise sosyal medya üzerine konuşuldu. Günümüzün vazgeçilmezi olan interneti, sosyal medyadan bağımsız düşünemediğimiz bu zamanlarda sosyal medya ile ilgili çeşitli soru işaretleri giderilmeye çalışıldı. İstanbul Business School Genel Müdürü Yeliz KUM ” İş kurmak istiyorum ama nasıl ” ı yorumlayarak, girişimciliğe değindi ve yol haritası gösterdi.

Farklı yaş ortalamalarına sahip müzik sevdalılarını etkilemeyi başaran ve bunu sürdüren, farklılığı yorumunda ve üslubunda görülen Cem Adrian ile röportaj gerçekleştirildi.

Marmara Active nisan sayısında, son dönemlerin tartışmalı konularından olan Maya Takvimi ve 2012  hem yorumlandı hem de Öner Döşer‘in değerli yorumlarına bırakıldı. Unutulmayan değerlerlerimiz hatırlandı ve üzerinde araştırmalar yapıldı. Gündemle barışık  bir sayıyı, eğitsel ve eleştirel olarak siz değerli okuyucularına sunuyorlar. Derginin nisan sayısını görmek için tıklayınız. Nisan sayısını buradan indirebilirsiniz. Keyifli Okumalar.

Marmara Active | Yaz Özel Sayısı

Değişim ve inovasyonla başladığımız serüvene, girişimcilik ve sosyal medya ile devam ettik. Bu sayıdaysa, ekonominin lokomotifi inşaat sektörünü ve e-ticaret’i sorguladık. Marka, tescil ve patentin önemini vurguladık. Kültür sanat köşesinde her zamanki gibi zengin bir içerik sunduk. Adını da yaz özel sayısı koyduk. “Yaptık, oldu.” Katkılarından ötürü Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, Destek Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Jingleturk Yapım’dan Bülent Cenkçi, Caddebostan Astroloji Okulu’ndan Öner Döşer ‘e teşekkür ediyoruz. Derginin yaz özel sayısını görmek için tıklayınız. Keyifli okumalar dileriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: